Zasraná pravda a láska…

Citát z internetu: „Konečně je ta zasraná pravda a láska spláchnutá do hajzlu.“

Je tím míněna porážka pana Jiřího Drahoše v druhém kole prezidentských voleb. Musím konstatovat, že pokud někdo takto uvažuje, plně si pana Zemana na postu prezidenta zaslouží.

Máme snad adorovat lež a nenávist? Proč někomu pravda a láska vadí? Vždyť jde o tak důležité životní hodnoty. Můžu si o jednotlivých kandidátech myslet cokoliv, můžu volit, koho chci, ale základní životní hodnoty civilizace bych měl uznávat. Nemám rád ta moderní označení za „pravdoláskaře“, „sluníčkáře“ a podobně. Svědčí totiž o tom, že se naše civilizace řítí do záhuby.

Já vím, že lhát se stalo normálním. Je v tom ale neúcta k druhému člověku, která podkopává i úctu k sobě samému. Vždyť kdo nám bude říkat pravdu, když mu budeme jen lhát? Nakonec se ocitneme v chaosu, kde nikdo nevěří nikomu, vše je možné a není žádná budoucnost.

Láska se nám proměnila na sex a peníze. Přitom právě láska je to, co dělá člověka člověkem. Studuji teď tak trochu aristoteliánskou víru a zjišťuji, že je postavená na lásce a přátelství. Nemusíme ale chodit až tak daleko. I Ježíš nám lásku sděloval a doporučoval. Jako dědicové křesťanství bychom to mohli cítit.

Nebo je ideálem dneška dobře se nažrat, napít, pomilovat a pak chrápat jako prasata? Jsme jenom zvířata? Možná jsem „pravdoláskař“ a „sluníčkář“, ale já pořád věřím, že je v lidech něco víc. Že máme naději. Tak ji prosím nesplachujme do záchodu. Mohla by nám zítra chybět…

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s