Katastrofa jménem autobusy

Letošní rok začal v Olomouckém kraji totálním převratem v autobusové dopravě. Fungující systém byl destruován a nahrazen nefunkčním paskvilem. Nejvíce postižené jsou okresy Prostějov a Přerov. Včera (ve čtvrtek) jsem se byl podívat na autobusové stanici u hlavního nádraží v Prostějově, jak ta nová mašinérie funguje. Moc jsem se toho nedozvěděl.

U informačního kiosku naproti někdejší informační kanceláře FTL (u někdejší lokomotivy) zůstal vyvěšen jen popis a tarif IDSOK, veškeré jízdní řády (včetně MHD) byly odstraněny bez náhrady. Informační tabule u odjezdové plochy (vedle SM Albert) je taky prázdná. Na jednotlivých stanovištích někde nesouhlasí uvedené cílové stanice s vyvěšenými jízdními řády. Na jízdních řádech není (jak bývá obvyklé) zvýrazněna aktuální zastávka a směr, což u dálkových linek projíždějících Prostějovem vyvolává totální zmatek, protože oboustranné jízdní řády těchto linek jsou často vyvěšeny na více stanovištích a cestující pak může jen hádat, odkud jeho autobus vlastně pojede.

Volal jsem na KIDSOK (Koordinátor IDS Olomouckého kraje), ale bylo mi řečeno, že oni jednotlivá autobusová nádraží nespravují. Napsal jsem tedy na Magistrát města Prostějova, protože kdo už jiný by měl naši autobusovou stanici spravovat. I když je možné, že je to ještě FTL a nedostatečnými informacemi se mstí za to, že mnohé jejich linky vysoutěžila konkurenční Arriva.

No prostě zmatek nad zmatek. Kdo toto spáchal, měl by pykat. Koneckonců ředitel KIDSOK už byl odvolán. Ale to nestačí, protože neschopní jsou viditelně všichni v tom spolku. A na naší radnici? Zbytečné se ptát. Hlavně že paní primátorka touží po nějakém „Ovčáčkovi“, aby radnici vyobrazil v růžových barvách. Pokrytci. Město, kraj, KIDSOK a možná i jednotlivé dopravní firmy.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s