Co s těmi volbami?

Že se blíží prezidentské volby, ví asi v naší zemi každý. Devět statečných se jde porvat o hradní trůn. Všechno propukne v pátek. Těžko se to ale vyřeší, protože víc než 50% hlasů v prvním kole asi nikdo nedostane. Takže za čtrnáct dní znovu.

Musím se zhluboka divit, že velká spousta lidí chce volit Miloše Zemana. Vrtošivého staříka, který urazil snad všechny významné lidi. Dnes si vyšlápl na A. Dubčeka. Sprosťák jeden. Přitom to byl tak šikovný prognostik…

Asi budu volit Jiřího Drahoše. Připadá mi jako nejčistší z celé té party uchazečů. Prezident nemusí být politik. Stačí, když je to člověk slušný a moudrý. Což někdejší předseda Akademie věd nepochybně je. Můžete mě za to tlouct. Navíc když se na pana Drahoše podívám, vidím v něm svého loni zesnulého tatínka. Jmenoval se Drahoslav, což mi přijde jako znamení osudu. V prvním kole tedy budu volit „pro“.

V tom druhém, bude-li, „proti“. Kohokoliv, jen ne pana Zemana. Ten člověk si už zaslouží odpočinek. Nechápu, že se při svém věku a zdraví pořád cpe k nejvyššímu korytu v zemi, přece mu musí být jasné, že si to už neužije, spíš protrpí. A že vydělá miliony? K čemu mu budou? Jak tvrdil J. Cimrman ústy své postavy smrtky: „Je kategoricky zakázáno brát si s sebou cokoliv do hrobu.“

Přesto zřejmě Miloš Zeman zvítězí. Jsme totiž divný národ. Je to vidět i ve hře Renesanční království, kde právě prožíváme rok 1466. Srovnatelné Bulharsko má 500 hráčů, mělo jich už na 4000, jenže trpí pod knutou Osmanské říše, kterou jim autoři hry během času naordinovali kvůli „historickému stavu věcí“. Země Koruny české jsou samostatné království, které nepatří do Svaté říše římské národa německého, byť by to tak asi historicky mělo být (Jiří z Poděbrad sice vládl poměrně svobodně, ale diplomaticky jsme ani tehdy svobodní zcela nebyli, jestli se nepletu). No a českých hráčů je 140. I se Slováky, protože Horní Uhry na mapě světa RK vůbec nejsou. Marně se člověk snaží, i peníze do reklamy vráží, nic naplat. Jak říkám – jsme divný národ. Proto taky potřebujeme divného prezidenta.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s