Manthellan se probouzí a primátorka útočí na novináře

Máme my to tu polízanice v tom Prostějově. Dnes propukly hned dvě kauzy. Jde o dvě úplně jiné věci, jen se mi to do titulku nepodařilo vhodně dostat, aniž by byl příliš dlouhý.

Firma Manthellan, která za podivných okolností získala pozemky čtvrtiny centra města i se Společenským domem, dnes v tichosti ohradila parkoviště mezi Wolkerovou a Komenského ulicí s lakonickým oznámením, že tam chce začít provádět archeologický průzkum před plánovanou stavbou obchodní galerie, která jako chytrá horákyně bude i nebude obsahovat kulturní sál, náhradu za zmíněný Společenský dům.

Jestli se nepletu, hoří totiž Manthellanu za zadnicí koudel. Pokud by nekopl do země do konce tohoto roku, všechny ty zašašené (a nejspíš tvrdě promazané) smlouvy s městem by se sesypaly jako domeček z karet. Město (čtěte radní) tvrdě kopou za Manthellan proti občanům města. To už je takový „dobrý“ „koaliční“ zvyk…

Přesně v souladu s tímto zvykem paní primátorka údajně žaluje mladého korespondenta Jakuba Čecha, že ji prý urazil, když po evidentních machinacích vedení radnice se zápisem z jednoho jednání rady (kde se dotyčná paní dostala do střetu zájmů) prohlásil, že se primátorka chová jako cituji „malý Babiš“. Teď nevím, co ji urazilo. Že není „velký Babiš“? Nebo je snad příjmení designovaného premiéra nadávkou?

Paní primátorka chce 50 tisíc. Pro mladého člověka na počátku životní kariéry částka velmi citlivá, až likvidační. Normální soud by sice asi nemohl paní primátorce vyhovět, ale čert ví, máme my tu vůbec ještě normální soudy, když ten paskvil s Manthellanem prošel, i když byl hodně divný? Paní primátorka útočí přes pana Čecha na tisk jako celek.  Nestačí jí cenzura Radničních listů, všichni musí říkat, co je jim poručeno.

Asi jak v té písničce, jakže to tam je: A tak mladé kuřátko si snažně hrabe pod sebe a když celý dvůr říká jo, ani ho nenapadne pípnout ne.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s