Probuzení do zlého snu

Byl jsem s početnou skupinou mladých (sám patrně taky mladý) v domě, který připomínal naši chalupu v Otinovsi, jen byl podstatně větší. Nacházeli jsme se „za devatero horami a devatero řekami“, odkud vlak jede domů celý den. Klasický dovolenkový pobyt, večer poslední. Bylo už k půlnoci, ale nikomu se nechtělo spát.

Ještě jsem si zašel do kuchyně umíchat šťávu ze sirupu a vody. Chvíli jsem tam s kýmsi diskutoval, proč je sirup v láhvi připomínající obal čistícího prostředku. Výsledek debaty si nepamatuji. Pak jsem šel do „gramofonového pokoje“, kde se někteří dívali na televizi. Nebyla to televize obyčejná, dala se připojit do internetu, kde fungovalo bohaté úložiště stovek různých seriálů. Vysvětloval jsem někomu, jak to funguje. Vzpomínám si, že to úložiště bylo nelegální, platilo se pouze za osvobození od reklamy.

Pak jsem šel do pokoje, kde jsem spal. Spousta spacáků se tam tísnila na lůžkách, matracích a karimatkách. Moje karimatka byla jakási pocuchaná, tak jsem se dal do jejího úklidu. Venku za dveřmi hrála krásná hudba a děvčata v jednotném odění tančila rozlučkový tanec. Konečně jsem všechny svoje věci uklidil, převlékl se a zalehl do spacáku. Okamžitě jsem usnul.

Probudil jsem se taky téměř okamžitě. Tady ve svém bytě ve zlém snu reality. Nádherný alternativní svět zůstal kdesi v dálce. Vím, že bych následující den musel spakovat saky paky a vydat se hledat vlak, který mě z oné dovolené odveze. Ale i kdyby to znamenalo desítky přestupů a desítky hodin, pořád by zůstávala naděje. Že nejsem sám a žiji v nádherném světě.

Tady v té nekonečné depresi mi nezbývá než říct jediné slovo: nasrat…

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s