V poklidu úklidu

(sobota 16.9.2017) Jak titulek naznačuje, vyšla na mě tento týden úklidová služba v našem vchodu. Nijak jsem to nehrotil. Sousedi nejsou žádní špindírové a kupodivu se ani já nesnažím dům znečistit. Takže jsem jen zametl větší smetí a setřel podlahu mokrým hadrem na holi. Pořád se mně tam někdo motal, ale proč se tím znepokojovat? Akorát mě trošku naštvalo, když se před polednem, kdy jsem už odcházel na oběd k mamince, začal kdosi stěhovat a tahal nábytek do auta. Naštěstí se zdá, že po sobě dostatečně uklidili.

Ten dnešní den byl totiž pošmourný, nedá se říct, že by rovnou pršelo, ale vytrvalé drobné mžení vytvářelo atmosféru vyloženě dušičkovou. Hodové kolotoče hrály muziku a blikaly spoustou žárovek, což jim ovšem nic nepomohlo, zákazníci nechodili. Jestli to bude zítra stejné, budeme mít zase jedny kompletně uplakané hody. Aspoň se mi lépe vzpomíná na kocourka Míšu číslo 1, který odešel za duhový most přesně před pěti lety.

Podařilo se mi prodloužit registraci u jedné slovenské služby poskytující seriály pro shlédnutí dle vlastního výběru, což je spolu se včerejším objevením opětovné funkčnosti sledování Star Treku DS9 včetně českého dabingu celkem radostná zpráva, tento seriál jsem nikdy neviděl celý, protože napřed ho Nova odvysílala jen částečně a když se AXN pokoušelo nedostatek napravit, nemohl jsem se ještě k tomuto kanálu připojit. Netflix, Voyo a podobné služby jsou zadarmo drahé, protože české verze spousty seriálů ani filmů nepodporují, většinou ani titulky. Takže není divu, když člověk hledá náhradní řešení.

Dnes jsem se díval na pár nahraných dílů naučných i dějových seriálů, nejvíc mě asi zklamala (byť jsem to z větší míry čekal) druhá řada seriálu První republika. Společenská detektivka snažící se o vyjádření dobových realit se stává automobilní adorací šílených závodníků a závodnic, kteří se pro svůj úspěch nestydí soupeře vystrčit z dráhy. No budu se muset ještě dost rozmýšlet, jestli ve sledování pokračovat.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s