Klub puklých srdcí

(pondělí 28.8.2017) Ráno bylo celkem příjemné, Košík.cz přijel už před půl osmou, tak jsem mohl zavčasu vyrazit do Kauflandu. A tam jsem zatvrdl. U informací, kde jsem chtěl vyměnit bombičku do SodaStreamu. Neměli, museli dovézt ze skladu. Pozoroval jsem cvrkot. Jediná informátorka měla na starost box informací i pět samo-obslužných pokladen. No a jelikož “normální” pokladny byly otevřené jen dvě, bylo to prostě něco šíleného. Budu to muset nějak řešit, tohle otroctví se musí zastavit.

V prodejně jsem pak potkal sestru se synovcem, byli v novém Kaufu poprvé, rozhlíželi se a mnohé zboží marně hledali. Já jsem nakoupil v pohodě, u samo-obslužné pokladny zaplatil (aniž bych potřeboval pomoc informátorky, ještě to by jí chybělo) a šel domů. Vzal jsem to přes čerstvě dokončenou opravu Tylovy ulice. Některé věci jsem nechápal. Třeba že vykáceli (bez náhrady!) všechny stromy, ale podivný pomník socialismu tam nechali. Přitom dnes už asi nikdo neví, co ta skulptura znamená. Vypadá jako scarabovo hovno složené z výdobytků komunismu. Pak tam byl kus cesty, který nevedl nikam. Končil na chodníku, dále zatím rostly stromy. Je mi jasné, co bude následovat. Vykácet se musí všechno…

Doma jsem se věnoval hlavně RK. Vytvořil jsem katedru Vnějšího světa na RK Karlově univerzitě, kde hodlám se stejně zapálenými kolegy vymýšlet jak přitáhnout do hry další zájemce. Taky jsem trošku pobloudil po Facebooku a přečetl si zprávy.

No a po večeři jsem si pustil dokument Občan Karel Kryl. A zjistil jsem, že taky nemám daleko k tomu, aby mi srdce puklo. Ty moje úzkosti jsou nejspíš okamžiky, kdy se srdce k infarktu blíží. Karel Kryl, když se mu ten infarkt v roce 1994 v Pasově přihodil, byl prý ošetřován poměrně solidním lékařem. Který si byl jistý, že ho zachrání. Jenže Karlovi už se nechtělo žít. Dopadnu jednou stejně?

Pak jsem ještě shlédl pár dokumentů o moderních materiálech a jeden díl Klouzačů. Do toho Kauflandu jsem napsal, třeba se nad svými informátorkami smilují. No a tím vše pro dnešek končí, dobrou noc.

Reklamy

1 Comment

  1. V projektu stromy byly. Takovy ty náchylný stromy co kvetou ružově, jen místo třešňových kvítků mají květy cca 10 cm… takové ty růžové puky. Asi se to bude vysazovat na podzim, aby se to ujalo.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s