Střípky ze dne administrátorů

Protože můj projekt Střípky z regionu dospěl do jakéhosi nulového bodu, pokusím se nějaké ty střípky ze života přenést sem, i když z regionu třeba nebudou. Nedávno jsem tu psal, že mi to připadá, jako by se Bůh roztříštil do spousty střípků, které se staly námi lidmi. Střípky prostě jsou pro můj život jakýsi live-motiv, všechno se mi rozbilo, nic není normální, jen pomalu se zase sbírám, abych se vzápětí zase složil v nekonečné sinusovce depresí…

Dnešní den slavila Rút, což je kvůli hlavnímu administrátorskému účtu (root) na Unixu považováno tak trošku za svátek všech systémových administrátorů. Letošní oslava se obzvláště povedla, protože veleslavný a megalomanský Google oznámil konec své služby Reader, pomocníka to mnohých počítačových nadšenců a šílenců. Nebudu vám tu vysvětlovat, co to je RSS, asi už je to vážně pasé, ale řeknu jen, že to velké množství lidí pořádně naštvalo. Já osobně jsem zčerstva nainstaloval náhradu (a epigona Google Readeru) Feedly – a ejhle – najednou i můj zánovní (čti šrotoidní) notebook zvládá práci s pouhým jedním restartem prohlížečů denně (pracnější jen o to, že se díky Feedly musejí teď po jednom postřílet všechny procesy Google Chrome). Google to prostě u mě dneska definitivně prohrál, postupně se budu ohlížet po jiných poskytovatelích webových služeb, protože už tomu Otesánkovi jednoduše nevěřím.

Včera nám k večeru zvolili papeže, takže dneska je prvního Františka na Petrově stolci plný internet. Osobně to všechno vnímám už nějak zpovzdálí. Jo kdyby byl tento muž zvolen před osmi lety jako nástupce Karola Wojtyly, pak bych možná byl ještě dnes spořádaný katolík a pochvaloval si, jakou pokrokovou a skromnou církev to máme. Bohužel do toho vlítnul Ratzinger a bylo na pár let po ptákách. Osudový přehmat, když ne pro celou církev, tak pro mě určitě. Už jim nevěřím stejně jako tomu Googlu.

Co je šokující, vyplývá ze špíny, kterou se média na nového papeže promptně snaží vylít. Ne snad proto, že by to u médií bylo něco nového, ale u faktu, že se v těch 70. letech v Argentině teda děly věci, že i komunisty ostrakizovaný generál Pinochett z nedaleké Chile musel blednout závistí. Zlatá naše současná druhá totalita kmotrovského zlodějistánu! Takže co nemyslíte, jak tento odstavec zakončím? Už tomuhle světu nevěřím, protože všichni politici jsou šmejdi a hovada.

No a to by pro dnešek stačilo. Abych nakonec nemusel křičet jako ten umlčený umělec v podchodu pod brněnským nádražím – vsjo budět!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s